inzercia, predaj, predám, bazár

diela slovenského akademika Emil Paulovič na predaj...

Kategória: Starožitnosti

ponúkam na predaj diela slovenského akademického maliara Emil Paulovič...cenu ponúknite...diela v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 70 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profi maliarov a okolo 300 kvalitných a hodnotných starožitností pre každého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik...
PAULOVIČ EMIL 1922-2004
Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922, zomrel v rolu 2004 v Piešťanoch. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Bol členom umeleckej skupiny Generácia 1919, ktorá vznikla v Trnave.

Do slovenského umeleckého života vstúpil Emil Paulovič na kolektívnej výstave v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom.
K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. Najskôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970).

Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystavoval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene).
diela slovenského akademika Emil Paulovič na predaj...
Podobné inzeráty
krásny starý obraz slovenského profi maliara Emil Paulovič
ponúkam na predaj krásne štýlovo ladené umelecké dielo slovenského akademického maliara Emil Paulovič...názov diela - V Parku...rok vzniku - 1970...technika - hrudka...rozmery...š - 40 cm...v - 30 cm...z rámom...š - 63 cm...v - 51 cm...cena diela - 550 euro...obraz v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 70 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profi maliarov a okolo 300 kvalitných a hodnotných starožitností pre každého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik... PAULOVIČ EMIL - 1922-2004... Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922, zomrel v roku 2004 v Piešťanoch. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Bol členom umeleckej skupiny Generácia 1919, ktorá vznikla v Trnave. Do slovenského umeleckého života vstúpil Emil Paulovič na kolektívnej výstave v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom. K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. Najskôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970). Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystavoval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene).
8 ks diel od akademického maliara Emil Paulovič na predaj...
Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Úzky vzťah mal i k sochárovi Jánovi Koniarkovi, najmä v poslednom období jeho života, keď sa stretli v Trnave. Do slovenského umeleckého života vstúpil tento maliar na kolektívnu výstavu v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom. K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. skôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970). V Trnave sa okolo roku 1960 začala formovať výtvarná skupina (Ambrušová, Balogh, Čech, Bartek, Dóka, Hučko, Jurča, Tekel), ku ktorej sa zaradil svojou maliarskou tvorbou. Po roku 1970 postupne prestal s divadelnou tvorbou a viac pôsobil ako slobodný umelec – maliar. Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystaval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene). Emil Paulovič sa začiatkom 80. rokov presťahoval z Trnavy do Piešťan, kde žil a tvoril až do smrti v roku 2004. V jeho rodnom Leopoldove mu vytvorili malú galériu z tvorby. Pri príležitosti 90. výročia jeho narodenia v Západoslovenskom múzeu v Trnave pripravili malú výstavu jeho diel zo zbierok múzea a súkromnej zbierky za jeho dcéry Marcely Zuzany Hujsiovej (Pavlovičovej)...ponúkam na predaj zaujímavé štýlovo ladené umelecké diela od slovenského akademického maliara Emil Paulovič...cena jednotlivých diel od 350 - 750 euro za kus...všetky diela v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 70 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profi maliarov a okolo 300 kvalitných a hodnotných starožitností pre každého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik...
obrazy od akademického maliara Emil Paulovič na predaj...
Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Úzky vzťah mal i k sochárovi Jánovi Koniarkovi, najmä v poslednom období jeho života, keď sa stretli v Trnave. Do slovenského umeleckého života vstúpil tento maliar na kolektívnu výstavu v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom. K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. skôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970). V Trnave sa okolo roku 1960 začala formovať výtvarná skupina (Ambrušová, Balogh, Čech, Bartek, Dóka, Hučko, Jurča, Tekel), ku ktorej sa zaradil svojou maliarskou tvorbou. Po roku 1970 postupne prestal s divadelnou tvorbou a viac pôsobil ako slobodný umelec – maliar. Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystaval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene). Emil Paulovič sa začiatkom 80. rokov presťahoval z Trnavy do Piešťan, kde žil a tvoril až do smrti v roku 2004. V jeho rodnom Leopoldove mu vytvorili malú galériu z tvorby. Pri príležitosti 90. výročia jeho narodenia v Západoslovenskom múzeu v Trnave pripravili malú výstavu jeho diel zo zbierok múzea a súkromnej zbierky za jeho dcéry Marcely Zuzany Hujsiovej (Pavlovičovej)...ponúkam na predaj zaujímavé štýlovo ladené umelecké diela od slovenského akademického maliara Emil Paulovič...cena jednotlivých diel od 350 - 750 euro za kus...všetky diela v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 70 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profi maliarov a okolo 300 kvalitných a hodnotných starožitností pre každého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik...
obraz slovenského TOP profesionálneho maliara Emil Paulovič
ponúkam na predaj dielo...autor - Emil Paulovič - akademický maliar - Trnava - názov diela - Milenci II - rok vzniku - 1975 - technika - olej...cena diela - 550 euro...rozmery...š - 20 cm...v - 50 cm...z rámom...š - 38 cm...v - 69 cm...obraz v TOP stave bez akéhokoľvek poškodenia...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 70 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profi maliarov a okolo 300 kvalitných a hodnotných starožitností pre každého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik...Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Úzky vzťah mal i k sochárovi Jánovi Koniarkovi, najmä v poslednom období jeho života, keď sa stretli v Trnave. Do slovenského umeleckého života vstúpil tento maliar na kolektívnu výstavu v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom. K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. skôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970). V Trnave sa okolo roku 1960 začala formovať výtvarná skupina (Ambrušová, Balogh, Čech, Bartek, Dóka, Hučko, Jurča, Tekel), ku ktorej sa zaradil svojou maliarskou tvorbou. Po roku 1970 postupne prestal s divadelnou tvorbou a viac pôsobil ako slobodný umelec – maliar. Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystaval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene). Emil Paulovič sa začiatkom 80. rokov presťahoval z Trnavy do Piešťan, kde žil a tvoril až do smrti v roku 2004. V jeho rodnom Leopoldove mu vytvorili malú galériu z tvorby. Pri príležitosti 90. výročia jeho narodenia v Západoslovenskom múzeu v Trnave pripravili malú výstavu jeho diel zo zbierok múzea a súkromnej zbierky za jeho dcéry Marcely Zuzany Hujsiovej (Pavlovičovej).
obraz Emil Paulovič 1964 na predaj...
Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Úzky vzťah mal i k sochárovi Jánovi Koniarkovi, najmä v poslednom období jeho života, keď sa stretli v Trnave. Do slovenského umeleckého života vstúpil tento maliar na kolektívnu výstavu v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom. K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. skôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970). V Trnave sa okolo roku 1960 začala formovať výtvarná skupina (Ambrušová, Balogh, Čech, Bartek, Dóka, Hučko, Jurča, Tekel), ku ktorej sa zaradil svojou maliarskou tvorbou. Po roku 1970 postupne prestal s divadelnou tvorbou a viac pôsobil ako slobodný umelec – maliar. Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystaval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene). Emil Paulovič sa začiatkom 80. rokov presťahoval z Trnavy do Piešťan, kde žil a tvoril až do smrti v roku 2004. V jeho rodnom Leopoldove mu vytvorili malú galériu z tvorby. Pri príležitosti 90. výročia jeho narodenia v Západoslovenskom múzeu v Trnave pripravili malú výstavu jeho diel zo zbierok múzea a súkromnej zbierky za jeho dcéry Marcely Zuzany Hujsiovej (Pavlovičovej) ******* ponúkam na predaj zaujímavý obraz slovenského akademického maliara Emil Paulovič 1964...cena diela - 450 euro...rozmery...š - 42 cm...v - 33 cm...z rámom...š - 60 cm...v - 53 cm...dielo v TOP stave kvality bez akýchkoľvek poškodení...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 70 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profesionálnych maliarov a okolo 300 ks rôznych kvalitných a hodnotných starožitností ktoré ulahodia srdcu poctivého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik...
obrazy od uznávaného akademického maliara Emil Pavlovič...
Akademický maliar Emil Paulovič sa narodil v Leopoldove 7. marca 1922. Vyštudoval maľbu na výtvarnom oddelení Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave u Martina Benku, Gustáva Mallého, Jána Mudrocha a Maxa Schurmanna (1940 – 45). Úzky vzťah mal i k sochárovi Jánovi Koniarkovi, najmä v poslednom období jeho života, keď sa stretli v Trnave. Do slovenského umeleckého života vstúpil tento maliar na kolektívnu výstavu v Bratislave pod názvom Najmladší slovenskí výtvarníci. Po vojne v roku 1946 vystavoval spolu so Štefanom Cpinom. K divadlu mal blízko už od mladosti, ešte počas štúdia na vysokej škole navrhoval scény pre Divadelný ochotnícky krúžok v Leopoldove (1940 – 45) a pre Akademické divadlo v Trnave (1943 – 45). Emil Paulovič sa po štúdiách etabloval ako scénický a kostýmový výtvarník, ba dokonca aj ako herec. skôr pôsobil v Banskej Bystrici (1946 – 49), potom vo Zvolene (1949 – 60), Martine (1953 – 57) a napokon v Krajovom divadle v Trnave (1960 – 65). Ešte pôsobil v mládežníckom súbore Vysokoškolák pri Stálej scéne v Trnave (1965 – 1970). V Trnave sa okolo roku 1960 začala formovať výtvarná skupina (Ambrušová, Balogh, Čech, Bartek, Dóka, Hučko, Jurča, Tekel), ku ktorej sa zaradil svojou maliarskou tvorbou. Po roku 1970 postupne prestal s divadelnou tvorbou a viac pôsobil ako slobodný umelec – maliar. Venoval sa najmä krajinomaľbe, zátišiam s kvetinami a portrétom. V 80. rokoch vystaval svoju tvorbu v slede niekoľkých autorských výstav najmä v Trnave a na okolí. Veľkou retrospektívou bola výstava k jubileu (60) v roku 1982 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Tematika rodného kraja a koreňov rezonuje na samostatných výstavách koncom 80. a začiatkom 90. rokov najmä v Piešťanoch, Leopoldove a Hlohovci (Moja domovina, Cesty a návraty, Obrazy domova, Naše korene). Emil Paulovič sa začiatkom 80. rokov presťahoval z Trnavy do Piešťan, kde žil a tvoril až do smrti v roku 2004. V jeho rodnom Leopoldove mu vytvorili malú galériu z tvorby. Pri príležitosti 90. výročia jeho narodenia v Západoslovenskom múzeu v Trnave pripravili malú výstavu jeho diel zo zbierok múzea a súkromnej zbierky za jeho dcéry Marcely Zuzany Hujsiovej (Pavlovičovej).ponúkam na predaj zaujímavé diela profi akademického maliara Emila Pauloviča...cena za kus - 1350 euro...všetky obrazy TOP stav bez akéhokoľvek poškodenia...možnosť poslať poštou po platbe vopred na účet !!! + poštovné...alebo výmena za iné starožitnosti...ponúknite...uvítam osobný odber Heľpa okres Brezno...kde je ešte na výber z cca 55 ks rôznych maľovaných obrazov slovenských - českých a svetových profi maliarov a okolo 250 kvalitných a hodnotných starožitností pre každého zberateľa...Ďakujem a prejem všetkým pekný deň...s pozdravom zberateľ Blue Angel Sedrik...