inzercia, predaj, predám, bazár

Jarná aukcia umenia 14.5. Bratislava

Kategória: Umelecké predmety

Diela od: Benka,Bazovský,Krivoš Laluha,Švabinský a i. významných maliarov v ponuke našej jarnej aukcie umenia, ktorá sa koná v nedeľu 14.5. v hoteli Carlton v Bratislave.
Predaukčná výstava diel prebieha v galérii Art Invest v prac. dňoch v čase od 12-18 hod.
Online aukčný katalóg nájdete na našej stránke.
Podobné inzeráty
Jozef Cincík - Sedliaci, okolo 1930, olej na plátne
Jozef Cincík - Sedliaci okolo 1930, olej na plátne v pôvodnom ráme, 65 x 45 cm, nesignované, vzadu poznámka ceruzkou o autorstve. Autorove diela nie sú bežne dostupné na trhu s umením, no nepochybne ide o autorské kvalitné umelecké dielo. Cena: 1200 eur Jozef G. Cincík (1909 Clopodia, Rumunsko - 1992 Mahoning Township, Pensylvánia, USA) bol slovenský maliar, sochár, grafik, scénograf a historik umenia. Od roku 1933 pôsobil ako tajomník Výtvarného odboru Matice slovenskej a tiež ako riaditeľ Štátneho pamiatkového úradu pre stredné Slovensko v Martine. V tejto pozícii sa zoznámil s mnohými slovenskými umelcami (najmä maliarmi; jeho blízkym priateľom bol napr. Martin Benka). Podieľal sa na vytvorení Galérie slovenského výtvarného umenia, otvorenej 25. novembra 1933 v novej budove Slovenského národného múzea v Martine. Na prelome rokov 1935 a 1936 sa spolu s Karolom Plickom, Jozefom Cígerom-Hronským a Konštantínom Čulenom zúčastnil na osemmesačnej ceste do centier slovenskej menšiny v USA. Cincík sa postaral najmä o inštaláciu výstav a administratívu spojenú s výletom. Od polovice 30. rokov písal v početných periodikách o dejinách staršieho a moderného slovenského umenia, o histórii a archeológii. Bol autorom viacerých výtvarných monografií a aktívne sa venoval umeniu (najmä maľbe a grafike). V marci 1945 Cincík s ďalšími predstaviteľmi kultúry vojnovej Slovenskej republiky emigroval najskôr do Rakúska, potom do Bavorska a v októbri 1945 do Talianska. Od roku 1946 žil a tvoril v USA, učil na St Beda´s College a pôsobil aj ako výtvarník a grafik (maľoval niekoľko kostolov v USA). Vo voľnom čase skúmal osudy francúzskeho vojaka a účastníka americkej vojny za nezávislosť USA Jána Ladislava Polereckého. Na sklonku života pracoval ako katalogizátor pre Verejnú knižnicu v Clevelande. dvorecky@
Olejomaľba Strom Života
Predávam obraz od Akademického maliara Františka Blaška(môj otec), na internete si môžte pozrieť jeho biogeografiu aj jeho umenie- (stačí napísať jeho meno do google) tento obraz je jedinečný v tom že bol namaľovaný iba jeden na svete, takže neexistuje kópia, obraz je originál, je to súčastné umenie, rám je zhotovený priamo na tento obraz. Predávam ho z dvôvodu zlepšenia si finančnej situácie. Obraz je veľmi cenný, môžte ho dať ako dar, alebo určený pre zberateľov, milovníkov umenia atď. Výhodou umenia je že nepodlieha inflácii a časom narastá aj jeho cena. Iba osobný odber(BA). Môžte si so sebou priniesť aj znalca umenia. Prosím volajte iba tí čo máte seriózny záujem. S cenou by sa dalo pohnu ale nie o veľa.
Bronzové sochy II
1,Bronzová socha pantera Druh výtvarného umenia: sochárstvo Materiál: bronz, mramor Šírka: 41 cm Výška: 13,5 cm Hĺbka: 15,5 cm Hmotnosť: 6,7 kg cena: 400,- eur Patinovaná bronzová socha na mramorovej základni. Portugalský umelec Miguel Fernando Lopez sa narodil v roku 1955 v Lisabone a je známejší ako Milo, veľký miestny hrdina Lisabonu. Študoval umenie na Lisabonskej univerzite.V jeho tvorbe prevažujú ženské akty a sochy zvierat. Autor pri tomto diele napriek redukcii detailov zachoval anatómiu zvieraťa v celej jeho sile a kráse. 2,Miguel Fernando Lopez (Milo) – bronzová socha leguána druh výtvarného umenia: sochárstvo materiál: patinovaný bronz dĺžka: cca 33 cm výška: cca 9 cm signované v tele cena: 190 € 3,Bronzová socha geparda autor: Milo (Miguel Fernando Lopez) materiál: bronz, mramor výška: 20 cm šírka: 31 cm hĺbka: 8 cm Hmotnosť: 2,3 kg Sign. Milo cena: 280,- eur 4,Martin Klein - bronzová socha býka materiál: patinovaný bronz, mramor Výška : 25 cm Hmotnosť: 3,1 kg Signované v tele Cena: 300,- Eur 5,Steampunk - Martin Klein materiál: patinovaný bronz, mramor výška: 21 cm hmotnosť: 3,4 kg signované v tele cena: 300,- eur Počnúc literárnym hnutím v 80. rokoch minulého storočia sa steampunk vyvinul do účinnej subkultúry, ktorá spájala technickú fascináciu 20. a 21. storočia s kúzlom viktoriánskej éry. Modernita a sci-fi sa tu stretávajú s určitým retrolookom. 6, Bronzová socha hudobníka - Pino materiál: bronz, mramor výška: 24 cm signované v tele : Pino cena: 330 € 7,Bronzová socha golfistu - Cesaro materiál: patinovaný bronz, mramor výška: 32 cm hmotnosť: 2,5 kg signované: Cesaro cena: 330,- € 8, Dve bronzové sochy hudobníkov. Jeden hrá na trúbku, druhý hrá na banjo. materiál: patinovaný bronz, drevená základňa Stav: dobrý Výška: 22,5 cm Šírka: 11 cm Celková hmotnosť 993 gramov Cena: 200,- eur
Socha múzy umenia
Ponúkam peknú sochu múzy umenia, pravdepodobne stvárňuje muzu Terpsichore-múzu tanca. Je to replika, značena, materiál spiater, výška celková 47 cm. Autorom je pravdepodobne Hypolite Moreau (1832-1927). Socha ma drobnú vadu, chrastitko v ruke je uvolnene(posledná fotka) pekný kúsok do zbierky, pripadne reprezentačných priestorov.
Obraz ....IGOR NAVROTSKYI
Predám krásny obraz olej na plátne 60 x 60 cm od Igor Navrotskyi . Igor Navrotskyi je súčasný európsky umelec, žijúci na Slovensku, ktorý sa venuje primárne figurálnej a portrétnej maľbe. Kľud na prácu a svoj ateliér našiel v malebnom nitrianskom kraji. Narodil sa v roku 1971 v Kyjeve (Ukrajina) v umelecky založenej rodine. Prvými učiteľmi maľby boli jeho rodičia, následne svoj talent rozvíjal štúdiom na Kyjevskej akadémii výtvarných umení na Ukrajine. Inšpiráciou mu bol vtedy Petro Olexandrovič Zikunov, v ktorého ateliéri študoval. Venoval sa hlavne tvorbe v starom štýle viacvrstvovej maľby. Ako vyštudovaný a umelec – výtvarník s bohatou praxou a skúsenosťami sa v roku 2012 presťahoval na Slovensko, kde tvorí a žije priamo v Nitre. Svoju výtvarnú kreativitu využil aj pri pedagogickej činnosti. V spolupráci s Musicum Ad Libitum, viedol sériu majstrovských kurzov pre milovníkov výtvarného umenia. Igor Navrotskyi neustále rozvíja a zdokonaľuje svoje tvorivé schopnosti. Každá z jeho malieb prináša a popisuje svet ľudských emócií a zážitkov. Najradšej maľuje ženské portréty a figúry a celkom v súzvuku ku nim aj kvety či bohaté kytice kvetov. Sám o svojej tvorbe hovorí: „Moja tvorba je na križovatke inšpirácie, tvorivej skúsenosti a pozorovania. Z nich prenášam jemné vibrácie emócií a pocitov do mojich obrazov. Takto som tvoril aj galériu ženských portrétov, ktoré odhaľujú jemné stránky ženskej psychológie prostredníctvom vizuálneho umenia.“ Diela umelca sú v súkromných a verejných zbierkach v Európe a Severnej Amerike. V ponuke mám aj obrazy iné obrazy od 17 storočia Talianskej ,Holandskej školy...Slovenský maliari...ako Mednyánszky, Majernik, Pasteka, Schönberger, Brüll, Jakoby, ...nemes.... Aktuálna ponuka pošlem na vyžiadanie alebo po tel . Všetky obrazy a diela majú znalecké posudky . V prípade vážneho záujmu po dohode aj možnosť doručenia