Rytierske čaše
Kategória:
Umelecké predmety
Raz použité. Pôvodná cena vyše 20 EUR.
Podobné inzeráty
Keď momentálne nemáš môžnosť ocitnúť sa na pláži pri mori, vidieť tie krásne farby, ktorými nás príroda obdarúva v čase západu slnka, stačí si jeden taký západ slnka zavesiť na stenu :-)
Obraz je moja originálna romantická maľba olejovými farbami na kvalitné maliarske plátno.
Rozmer 40x50 cm
Vhodný ako darček pre seba, pre ženu, pre osobu srdcu blízku, aj ako darček na Vianoce :)
Osobný odber v obci Janovík alebo posielam poštou (+4 € poštovné za balík)
Nádherné levanduľové pole v Brihuega, Španielsko.
Momentálne mi visí v chodbe, kde vyžaruje fantastickú energiu hlavne v čase, keď sa stmieva :)
Obraz som maľovala olejovými farbami na plátno natiahnuté na drevenom ráme 80 x 100 cm. Maľovaný je aj po bokoch, preto ho stačí zavesiť rovno na stenu. Je to originál, maľovaný podľa fotky skutočného miesta odfotenej šikovným profesionálom.
Osobný odber v obci Janovík, alebo posielam kuriérom (+10€)
Autor: Juraj Bartusz
Názov diela: „Zimná krajina“
Technika: autorská technika na indigovom papieri
Rozmer: 19 cm x 28 cm resp. 30 cm x 40 cm vrátane pasparty
Signácia. PD Bartusz
Z cyklu prác s použitím kopírovacieho indigového papiera, ktorý slúžil na tvorbu kópií pri písaní na písacom stroji. Autorská technika krčenia a bielenia modrého papiera, pri ktorom z náhodne vytvorených štruktúr vznikajú miniatúrne obrazce predstavuje jeho rozhovor s iným svetom ako len výtvarným a v inom čase. Tvorba je živým rozhovorom, ktorý je pre Juraja Bartusza mimoriadne dôležitým. Tieto práce majú veľmi blízko k tvorbe ilustrácií, ktoré vytvoril pre knihy Jany Bodnárovej. Jeho tvorba je spojená s osobnou citlivosťou pre poéziu a myšlienkovú abstrakciu, so zmyslom pre slobodnú hru s výtvarnou matériou, kedy remeslo a z neho vychádzajúci experiment prinášajú esenciu tvorenia a prežívania tohto procesu v nekonečnosti bielej a v hĺbke modrej.
Juraj Bartusz, významný protagonista nášho alternatívneho umenia sa narodil 23. 10. 1933 v Kameníne. 1951-54 študoval na SŠUP, 1954-58 na VŠUP (prof. Wagner a Kavan), 1958-61 pokračoval v štúdiu sochárstva na AVU (prof. Pokorný a Hladík) v Prahe. Orientoval sa na nepredmetné sochárstvo, tiahnuce k základným geometrickým formám a konštruktívnym zásadám budovania plastiky, patril k prvým predstaviteľom minimalu, akcie a konceptu, svoju tvorbu rozvinul taktiež v oblasti videa, happeningu, performance či inštalácie. Člen Klubu konkretistov, združenia Gerulata, Spoločnosti maďarských umelcov v Československu. V súčasnosti vedúci Katedry výtvarných umení a intermédií na Fakulte umení TU v Košiciach. Samostatné výstavy v Košiciach (1967, 1973, 1992), Nových Zámkoch, Bratislave (1974), Banskej Bystrici a Žiline. Z literatúry: Šesťdesiate roky, SNG, 1995; Bajcurová, K.: Geometrické tendencie v slovenskom sochárstve, In: Premeny sochárstva 1960 -1990. Zborník referátov z medzinárodného kolokvia, Bratislava 1994
Jozef Cincík - Sedliaci
okolo 1930, olej na plátne v pôvodnom ráme, 65 x 45 cm, nesignované, vzadu poznámka ceruzkou o autorstve. Autorove diela nie sú bežne dostupné na trhu s umením, no nepochybne ide o autorské kvalitné umelecké dielo.
Cena: 1200 eur
Jozef G. Cincík (1909 Clopodia, Rumunsko - 1992 Mahoning Township, Pensylvánia, USA) bol slovenský maliar, sochár, grafik, scénograf a historik umenia.
Od roku 1933 pôsobil ako tajomník Výtvarného odboru Matice slovenskej a tiež ako riaditeľ Štátneho pamiatkového úradu pre stredné Slovensko v Martine. V tejto pozícii sa zoznámil s mnohými slovenskými umelcami (najmä maliarmi; jeho blízkym priateľom bol napr. Martin Benka). Podieľal sa na vytvorení Galérie slovenského výtvarného umenia, otvorenej 25. novembra 1933 v novej budove Slovenského národného múzea v Martine. Na prelome rokov 1935 a 1936 sa spolu s Karolom Plickom, Jozefom Cígerom-Hronským a Konštantínom Čulenom zúčastnil na osemmesačnej ceste do centier slovenskej menšiny v USA. Cincík sa postaral najmä o inštaláciu výstav a administratívu spojenú s výletom.
Od polovice 30. rokov písal v početných periodikách o dejinách staršieho a moderného slovenského umenia, o histórii a archeológii. Bol autorom viacerých výtvarných monografií a aktívne sa venoval umeniu (najmä maľbe a grafike).
V marci 1945 Cincík s ďalšími predstaviteľmi kultúry vojnovej Slovenskej republiky emigroval najskôr do Rakúska, potom do Bavorska a v októbri 1945 do Talianska. Od roku 1946 žil a tvoril v USA, učil na St Beda´s College a pôsobil aj ako výtvarník a grafik (maľoval niekoľko kostolov v USA). Vo voľnom čase skúmal osudy francúzskeho vojaka a účastníka americkej vojny za nezávislosť USA Jána Ladislava Polereckého. Na sklonku života pracoval ako katalogizátor pre Verejnú knižnicu v Clevelande.
dvorecky@
Predam tento obraz. Malujem na platno akrylom vo svojom volnom case.Rozmer 1x1 m
Osobny odber preferovany ale zvazim aj ooslanie sluzbou Packeta za extra poplatok
Originál ručne maľované umelecké dielo na umeleckom papieri vo výbornom stave, nerámované. Tento originálny kúsok namaľoval akrylovou farbou odbornej kvality v kombinácii s akrylovými fixami medzinárodný umelec Marcel Burger z Holandska. Umelecké dielo je dodávané s certifikátom pravosti, ručne podpísaným umelcom. Umelecké dielo je možné poslať v pevnej kartónovej krabici, ktorá je starostlivo chránená kúskami kartónu a bublinkovej fólie.
Marcel Burger (Anna Paulowna Noord-Holland, 1964) umelec samouk. Kresliť a maľovať začal v roku 1984. V tom čase sa zaoberal hlavne airbrushom. Postupom času získal množstvo ocenení (vrátane ciest do Milána a New Yorku) s touto airbrushovou prácou. Bol účastníkom viacerých výstav. Nominácia na Florentskom bienále 2013.V roku 2012 začala maľovať akrylovými farbami na plátno. Aktuálny štýl: farebný, moderný, abstraktný s občasným nádychom pop-artu. Originálne dizajny sa vyznačujú vlastnou silou, jednoduchosťou a vyváženosťou. Milovník kontrastných a často základných farieb.Od profesie grafik, pre výrobcu kozmetiky. Spoluzodpovedný za celkový dizajn a vzhľad tejto spoločnosti.