inzercia, predaj, predám, bazár

Václav Bartoň - Na svatbě (1906), 4 originálne fotografie

Kategória: Starožitnosti

Václav Bartoň - Na svatbě (1906)

4 originálne fotografie s popisom na zadnej strane každej fotografie ceruzou, datovanie 1906, 2 z nich s razítkom fotoateliéru V. Bartoně, Uh. Hradiště, 3 z nich boli publikované v časopise Český lid IX pod článkom Na svatbě v Derfli, od F. Kretza.
Rozmer každej fotografie 18 x 25 cm, na 2 z nich chýba roh, niektoré pokrčené u okrajov. Nerámované, upevnené v pasparte na rohoch.

slovenskafotografia@
Václav Bartoň - Na svatbě (1906), 4 originálne fotografie
Podobné inzeráty
Starožitný strieborný nemecký kalich zbierka starožitnosť
Predám starožitný strieborný nemecký kalich zo zbierky. Rozmery: výška 177 mm, priemer 108 mm, hmotnosť 273 g. Je to nádherný kúsok nielen pre zberateľov ale aj ľudí, ktorí sa chcú ochrániť pred infláciou. Autorom je Georg Roth. Trocha histórie o autorovi: Najprv pracoval pre Hanauer Silberwaren Manufaktur (1891-1906) a neskôr používal iba vlastnú značku (korunovaný GR pre Georga Rotha z roku 1906). Roth sídlil v nemeckom Hanau neďaleko Frankfurtu a špecializoval sa na jemné kópie zo starožitností, najpopulárnejšie historické štýly a najmä francúzske rokoko. Spolu s Neresheimerom a Schleissnerom prispel k vytvoreniu pevnej tradície strieborného priemyslu v meste. Jeho diela vykazujú veľmi vysokú kvalitu a často nesú pseudofrancúzske znaky v štýle rokoka, ktoré napodobňujú. Pre jeho tvorbu sú typické festóny a medailóny, vavrínové konáriky previazané stuhou a klasické bakchanálne výjavy. Hoci nemecký zákon vyžadoval minimálny obsah striebra 800/1000, striebro z Hanau sa často označuje ako striebro rýdzosti 925. V skutočnosti sa veľké množstvo striebra Hanau vyrobilo na export do Anglicka a USA, kde boli strieborné štandardy vyššie.
Predam značkové vreckové hodinky IWC  Weihnachten 1906
Predam značkové vreckové hodinky IWC Weihnachten 1906 cenu ponúknite do mailu
Pamatnik - 50 podpisov znamych osobnosti
Ponúkam na predaj krásne zdobený pamätník (ručný papier) s cca 50 podmismi známych sverových osobností vážnej hudby, ktoré koncertovali v Prahe v rokoch 1965 až 1966. Uvádzam oznam len malej časti: Dr. Václav Smetáček - bol český hobojista, zbormajster, hudobný vedec, skladateľ, dirigent a hudobný pedagóg. Ako dirigent pôsobil v Českej Filharmónii a koncertoval Los Angeles alebo slávnej talianskej La Scale. V roku 1976 bol menovaný Národným Umelcom. Množstvo jeho nahrávok bola ocenená francúzskou cenou Charlese Crosse, čo je prestíýna cena v oblasti vážnej hudby. Bol držiteľom polského vyznamenania Kríž Rádu Polonia Restituta. Antonio Pedrotti - bol talianský dirigent a skladateĺ. Pôsobil aj v najslávnejšom talianskom orchestri Orchestra dellAcademia Nazionale di Santa Cecilia Jan Panenka – bol významný český klavírista, drźiteĺ cenz Grand Prix du Disque v Paríži, ceny Spraphonu a ceny od Nippon Columbia v Japonsku Jiří Zahradníček – bol známy český tenorista, držiteľ ocenenia Zalúžený Umelec, ceny Grammy Award za najlepšiu opernú nahrávku, cenu Senior Prix a cenu Thálie za celoživotné majstrovstvo Annie Fischer – svetoznáma ma´darská klavíristka, víťazska medzinárodnej súťaži Franza Liszta. Koncertovala v európe aj v austrálii. Martin Turnovský – bol český dirigent, víťaz prvej ceny na medzinárodnej súťaži vo francúzskom Besanqonu. Bol šéfdirigentom Saského štátneho orchestra v Drážďanoch a neskôr dirigentom Drážďanskej Štátnej Opery, Nórskej Štátnej Opery v Oslo a Západonemeckej Opery v Bonne. Viedol aj Newyorskú filharmóniu, Clevelandský Orchester, Detroitský Symfonický Orchester, Londýnsku Filharmóniu, bavorský Symfonický orchester, Viedenskú Filharmóniu, Torontský Sympfonický orchester, Leverpoolsku Filharmóniu a Tokijský Metropolitný Orchester. Alois Klíma – bol český dirigent a skladateľ, vytvoril viac ako 1000 rozhlasových nahrávok a 65 titulov na gramofónových platniach. Pôsobil v 22 svetových orchestroch Václav Neumann – bol významný český dirigent a dlhoročným šéfdirigentom Českej Filharmónie, držiteľom ocenenia Národný Umelec Ondrej Malachovský – bol slovenský operný spevák. Držiteľ ceny Klementa Gotwalda, Zaslúžilý Umelec, Zlatý Krkodíl, ceny ZSDU, Národný Umelec a Pribinovho Kríža II. Triedy Grant Johannesen – bol americký klavírista pôsobiaci v Clevelandskom Orchestry a v Utahskej Symfónii Samuel Ashkenasi – bol izraelský huslista a pedagóg, pôsobil vo Philadelhia Orchestra, Boston Sympony, Chicago Symphony, National Symphony, Los Angeles Philharmonic, Atlanta Symphony, Vienna Symphony, Royal Philharmonic, the orchestras of Berlin, Hamburg, Munich, Zurich, Rotterdam, Geneva a Stockholm. Dean Dixon – bol americký dirigent pôsobiaci v New Yourku, Philadelpii a v Bostone, držiteľom ceny Ditson Conductors Award Yoriko Kuronoma – bol japonský huslový virtuóz Walter Weller – bol známy rakúsky huslista pôsobiaci v Kráľovskej Londýnskej či Škótskej Filharmónii
Václav Horáček – váza na jeden kvet
Autor návrhu: sklársky výtvarník Václav HORÁČEK Výrobca: sklárne ŽBS Železný Brod Výška: 20 cm Priemer: 6,5 cm okolo roku 1960 Váza na jeden kvet z citrínového skla, mierne konvexného tvaru. Brúsené sklo s matným organickým dekorom na celej ploche vázy, masivné silné dno – tzv. hrubý ľad.
Božena Němcová, Václav Beneš Třebízský
Božena Němcová - Pan učitel(1928) - 7 euro, Václav Beneš Třebízský - Trnová koruna(1915) - komplet 3 diely, ako nové - 10 euro, Cena za všetky knihy spolu v tomto inzeráte je 15 euro Pozrite si aj moje ostatné knihy v inzerátoch.
Václav Rabas - Mesačná noc (1942)
Václav Rabas - Mesačná noc okolo 1942, suchá ihla/lept na ručnom papieri, 19 x 24 cm, značené vpravo dole ceruzou, voľný list/nerámované. artkarolov@