klavirista
Počet nájdených inzerátov KLAVIRISTA
: 10
![Pamatnik - 50 podpisov znamych osobnosti](https://images.bazarcek.sk/www.senzabazar.sk/176/21726653268.jpg)
Ponúkam na predaj krásne zdobený pamätník (ručný papier) s cca 50 podmismi známych sverových osobností vážnej hudby, ktoré koncertovali v Prahe v rokoch 1965 až 1966.
Uvádzam oznam len malej časti:
Dr. Václav Smetáček - bol český hobojista, zbormajster, hudobný vedec, skladateľ, dirigent a hudobný pedagóg. Ako dirigent pôsobil v Českej Filharmónii a koncertoval Los Angeles alebo slávnej talianskej La Scale. V roku 1976 bol menovaný Národným Umelcom. Množstvo jeho nahrávok bola ocenená francúzskou cenou Charlese Crosse, čo je prestíýna cena v oblasti vážnej hudby. Bol držiteľom polského vyznamenania Kríž Rádu Polonia Restituta.
Antonio Pedrotti - bol talianský dirigent a skladateĺ. Pôsobil aj v najslávnejšom talianskom orchestri Orchestra dellAcademia Nazionale di Santa Cecilia
Jan Panenka – bol významný český klavírista, drźiteĺ cenz Grand Prix du Disque v Paríži, ceny Spraphonu a ceny od Nippon Columbia v Japonsku
Jiří Zahradníček – bol známy český tenorista, držiteľ ocenenia Zalúžený Umelec, ceny Grammy Award za najlepšiu opernú nahrávku, cenu Senior Prix a cenu Thálie za celoživotné majstrovstvo
Annie Fischer – svetoznáma ma´darská klavíristka, víťazska medzinárodnej súťaži Franza Liszta. Koncertovala v európe aj v austrálii.
Martin Turnovský – bol český dirigent, víťaz prvej ceny na medzinárodnej súťaži vo francúzskom Besanqonu. Bol šéfdirigentom Saského štátneho orchestra v Drážďanoch a neskôr dirigentom Drážďanskej Štátnej Opery, Nórskej Štátnej Opery v Oslo a Západonemeckej Opery v Bonne. Viedol aj Newyorskú filharmóniu, Clevelandský Orchester, Detroitský Symfonický Orchester, Londýnsku Filharmóniu, bavorský Symfonický orchester, Viedenskú Filharmóniu, Torontský Sympfonický orchester, Leverpoolsku Filharmóniu a Tokijský Metropolitný Orchester.
Alois Klíma – bol český dirigent a skladateľ, vytvoril viac ako 1000 rozhlasových nahrávok a 65 titulov na gramofónových platniach. Pôsobil v 22 svetových orchestroch
Václav Neumann – bol významný český dirigent a dlhoročným šéfdirigentom Českej Filharmónie, držiteľom ocenenia Národný Umelec
Ondrej Malachovský – bol slovenský operný spevák. Držiteľ ceny Klementa Gotwalda, Zaslúžilý Umelec, Zlatý Krkodíl, ceny ZSDU, Národný Umelec a Pribinovho Kríža II. Triedy
Grant Johannesen – bol americký klavírista pôsobiaci v Clevelandskom Orchestry a v Utahskej Symfónii
Samuel Ashkenasi – bol izraelský huslista a pedagóg, pôsobil vo Philadelhia Orchestra, Boston Sympony, Chicago Symphony, National Symphony, Los Angeles Philharmonic, Atlanta Symphony, Vienna Symphony, Royal Philharmonic, the orchestras of Berlin, Hamburg, Munich, Zurich, Rotterdam, Geneva a Stockholm.
Dean Dixon – bol americký dirigent pôsobiaci v New Yourku, Philadelpii a v Bostone, držiteľom ceny Ditson Conductors Award
Yoriko Kuronoma – bol japonský huslový virtuóz
Walter Weller – bol známy rakúsky huslista pôsobiaci v Kráľovskej Londýnskej či Škótskej Filharmónii
![Klavirista](https://images.bazarcek.sk/www.senzabazar.sk/229/662319456.jpg)
Hladam klaviristu na doprovod k muzikalovym verziam spevu, ktory moze spievat aj vokaly ci druhy hlas.
Priprava 45 minutoveho vystupenia na firemne akcie.
![2x Martin Geišberg & Richard Autner / Banská Bystrica](https://images.bazarcek.sk/www.senzabazar.sk/131/8467331558.jpg)
Hudobná spolupráca Martina Geišberga a Richarda Autnera visela vo vzduchu už dlhšie. Obaja sa po prvýkrát stretli práve na divadelných doskách. Umelci si veľmi rýchlo sadli nie len ľudsky, ale aj hudobne. Richard v divadelnom predstavení Jánošík spieva práve Martinove skladby. Rozhodli sa preto pre rok 2022 prepojiť svoje cesty aj v rámci koncertného turné "Martin Geišberg & Richard Autner Band". Richard do špeciálnej kapelovej zostavy prináša bubeníka Mareka Žilinca, ktorí pri ňom stojí od začiatku aj v rámci albumu "Odpovede".
Martin Geišberg do projektu vstupuje ako gitarista, spevák a autor časti piesní. Novými členmi zoskupenia sú gitarista a autor hudobného nástroja woodpack, Boris Čellár, ktorí sa zhostí aj vokálov, basgitarista a kontrabasista Denis Pagáč a klavirista Valér Miko.
Dramaturgia ich spoločných koncertov je založená na vnímavej hudobnej spolupráci všetkých zúčastnených hudobníkov, ktorá hudobne aj autorsky prepojí dve nosné postavy projektu umelcov Martina Geišberga a Richarda Autnera. Martin má vďaka svojmu dlhoročnému vystupovaniu skalné publikum fanúšikov naprieč celým Slovenskom. Na druhej strane je Richard, ktorý na scénu vstupuje ako "hudobný nováčik" a svoje publikum si ako hudobník ešte len nachádza.
Tešiť sa môžete na silnú medzigeneračnú ľudskú a hudobnú podporu dvoch umelcov, ktorý sa stretnú spolu prvýkrát na jednom pódiu ako autori - hudobníci.
(Ponukam 2 listky, kazdy v cene 15e)
(Odkaz na udalost:
![Predám úplne nové CD Polajka - Exodus.](https://images.bazarcek.sk/www.senzabazar.sk/402/6154384146.jpg)
Predám úplne nové, vo fólií zabalené CD Polajka - Exodus. Eva Šušková, spevák Róbert Pospiš, gitarista Martin Sillay, violončelista Roman Harvan a akordeonista a klavirista Boris Lenko. Svojim prvým samostatným albumom Exodus chce originálne zoskupenie Polajka potvrdiť svoju silnú umeleckú a kreatívnu spätosť. V rámci Bratislavy môžem osobne doručiť.
![R. A. Dvorský, Zdena Vincíková - starožitná gramodeska](https://images.bazarcek.sk/www.senzabazar.sk/176/66672219385.jpg)
Starožitná šelaková gramofonová deska Ultraphon se dvěma nahrávkami R. A. Dvorského v duetu se Zdenou Vincíkovou Toho si nevšímej a Loučení bez konce. Hraje R. A. Dvorský se svým orchestrem, rok 1938.
R. A. Dvorský byl československý hudební skladatel, kapelník, klavírista, zpěvák a nakladatel. Se svým orchestrem Melody Boys patřil k průkopníkům moderní taneční hudby v meziválečném Československu. Od roku 1933 vlastnil významný podíl akcií prvorepublikové gramofonové společnosti Ultraphon. Zdena Vincíková byla vynikající československá swingařka.
Gramodeska je určena k přehrávání na starožitných gramofonech na kliku nebo pozdějších elektrických gramofonech, vybavených rychlostí 78 ot./min.
Zdarma přidám 20 kusů nových gramofonových jehel do zvukovek starých gramofonů, viz fotografie.
Poštovné do Zásilkovny 6 EUR.
![Klavirista, Gitarista](https://www.senzabazar.sk/images/no-photo.png)
Hladam sikovneho klavesistu a gitaristu , ktori mozu spievat aj vokaly ci druhy hlas. Pojde o popove melodicke piesne v style Dana Winner
Priprava 45 - 90 minutoveho vystupenia na firemne skcie
![Hľadám hudobníkov v Košiciach na jamovanie jazzu](https://www.senzabazar.sk/images/no-photo.png)
Som 40 r. amatérsky jazzový klavirista a hľadám hudobníkov v Košiciach na spoločné jamovanie jazzu. Hrám jazzové a bluesové štandardy ako All the Things You Are, Yesterdays, Solitude, Now's the Time a pod.
![Klavirista, Gitarista](https://www.senzabazar.sk/images/no-photo.png)
Hladam sikovneho klavesistu vo veku okolo 50-60 rokov, ktory moze spievat aj vokaly ci druhy hlas. Pojde o popove melodicke piesne- z Bratislavy a s priestorom na nacvik pre 3-4 ludi.
Priprava 45 - 90 minutoveho vystupenia na firemne skcie
![Kniha NICHOLAS SPARKS, Posledná pieseň](https://www.senzabazar.sk/images/no-photo.png)
NICHOLAS SPARKS, Posledná pieseň, rating 4,7. Kniha ako nová.
Keď sa sedemnásťročnej Veronice Millerovej (Ronnie) rozviedli rodičia a otec sa odsťahoval do Wrightsville Beach v Severnej Karolíne, jej život sa obrátil naruby. Tri roky nato stále cíti odcudzenie a zlosť na rodičov, najmä na otca. Jej mama sa však odrazu rozhodne, že všetkým prospeje, ak Ronnie a jej mladší brat strávia leto u otca. Ronnin otec, bývalý koncertný klavirista, si pokojne nažíva v plážovom mestečku, pohrúžený do maľovania umeleckého diela, ktoré sa má stať skvostom miestneho kostola. Zlostná rebelka Ronnie odmieta všetky jeho pokusy o zmierenie a vyhráža sa útekom do New Yorku ešte pred koncom leta. Čoskoro však stretáva Willa, miestneho lámača dievčenských sŕdc, o ktorom by si nikdy nepomyslela, že ju môže priťahovať, no keď sa pomaly prestáva brániť svojim pocitom, otvára sa najväčšej radosti a zároveň bolesti, aké kedy zažila. Posledná pieseň je nezabudnuteľný príbeh o láske v jej nespočetných podobách – o prvej láske, láske medzi rodičmi a deťmi –, ktorý odhaľuje, ako najsilnejší ľudský cit dokáže zlomiť srdce a znova ho vyliečiť.
Cena: 3,00 eur.
![Predám 3 Hudobné zošity pre klavír 1917](https://www.senzabazar.sk/images/no-photo.png)
Predám pre zberateľa v pôvodnom stave Hudobné zošity Franz Liszt, č.5856- Etudes de Paganini (1917), č.
5861- Rhapsodie Hongroise (1919) a č. 5931 - Le Rossignol (1917) (nejaký nespokojný klavirista ho natrhol ale je kompletný). Cena za všetko 15 eur
1